کلمه کلیدی چیست و چرا برای سئو مهم است؟

کلمه کلیدی چیست و چرا برای سئو مهم است؟

کلمه کلیدی ایده ها و موضوعاتی هستند که مشخص می کنند محتوای شما در مورد چیست. از نظر سئو، آنها کلمات و عباراتی هستند که جستجوگران در موتورهای جستجو وارد می کنند که به آنها “پرس و جو های جستجو” نیز گفته می شود. اگر همه چیز را در صفحه خود – همه تصاویر، ویدئو، کپی و غیره – به کلمات و عبارات ساده بجوشانید، اینها کلمات کلیدی اصلی شما هستند.

کلمه کلیدی چیست؟

به عنوان صاحب وب‌ سایت و تولیدکننده محتوا، می‌ خواهید کلمات کلیدی موجود در صفحه‌ تان با آنچه مردم جستجو می‌ کنند مرتبط باشند تا شانس بیشتری برای یافتن محتوای شما در میان نتایج داشته باشند.

چرا کلمه کلیدی برای سئو مهم است؟

کلمات کلیدی مهم هستند، زیرا آنها نقطه ارتباطی بین آنچه مردم به دنبال آن هستند و محتوایی که شما برای رفع این نیاز ارائه می کنید، هستند. هدف شما از رتبه بندی در موتورهای جستجو، هدایت ترافیک ارگانیک به سایت شما از صفحات نتیجه موتورهای جستجو (SERP) است، و کلمات کلیدی که برای هدف گذاری انتخاب می کنید (به معنی، از جمله مواردی است که انتخاب می کنید در محتوای خود بگنجانید) تعیین کنید که چه نوع ترافیکی دریافت می کنید. برای مثال، اگر صاحب یک فروشگاه گلف هستید، ممکن است بخواهید در «باشگاه‌های جدید» رتبه‌بندی کنید – اما اگر مراقب نباشید، ممکن است در نهایت ترافیکی را جذب کنید که علاقه‌مند به پیدا کردن مکانی جدید برای کمپ کردن بعد از تاریکی هوا هستند.

کلمات کلیدی به همان اندازه که در مورد محتوای شما هستند، به مخاطبان شما نیز مربوط می شوند، زیرا ممکن است آنچه را که ارائه می دهید به روشی کمی متفاوت با آنچه برخی افراد درخواست می کنند، توصیف کنید. برای ایجاد محتوایی که از لحاظ ارگانیک رتبه خوبی داشته باشد و بازدیدکنندگان را به سمت سایت شما سوق دهد، باید نیازهای آن بازدیدکنندگان را درک کنید – زبانی که استفاده می کنند و نوع محتوایی که به دنبال آن هستند. شما می توانید این کار را با صحبت با مشتریان خود، مراجعه مکرر به انجمن ها و گروه های اجتماعی و انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی خود با ابزاری مانند Keyword Explorer انجام دهید. البته یک نکته کوچک را در ذهن خود داشته باشید، و آن این است که کلمات کلیدی با حجم صفر به هیچ عنوان بی ارزش نیستند.

کلمه کلیدی بلند (long-tail keywords) چیست؟

کلمات کلیدی می توانند کوتاه و کلی باشند (اینها معمولا “کلمات کلیدی سر” نامیده می شوند)، یا می توانند ترکیبی خاص از چندین عبارت باشند – اینها اغلب “کلمات کلیدی دم بلند” نامیده می شوند.

ممکن است به نظر برسد که کلمات کلیدی منحصر به فرد هدف نهایی شما هستند زیرا آنها اغلب حجم جستجوی وسوسه انگیز بالایی دارند. با این حال، آنها معمولا رقابت بسیار سختی دارند. ممکن است بخواهید که فروشگاه لباس بوتیک شما در رتبه بندی “لباس” قرار بگیرد، اما رتبه بالاتر از دیجی کلا و دیجی استایل کار دشواری است.

علاوه بر این رقابت قوی، کلمات کلیدی منحصر به فرد می توانند به طرز خشمگینی مبهم باشند. اگر کسی به دنبال «سگ» است، نمی‌دانید که فهرستی از نژادهای سگ، اطلاعاتی درباره غذای سگ، مکانی برای خرید قلاده سگ یا فقط یک سایت با عکس‌های زیبا از سگ‌ها می‌خواهد.

کلمات کلیدی دم بلند معمولاً هدف واضح تری دارند. به عنوان مثال، “بهترین غذای ارگانیک سگ برای توله سگ” یا “سگ واکر های ارزان سیاتل”. همچنین متوجه خواهید شد که کلمات کلیدی دم بلند رقابت کمتری دارند و فضایی برای یک سایت کوچکتر وجود دارد که بتواند وارد SERP ها شود.

استفاده از کلمات کلیدی در صفحه شما

استفاده از کلمات کلیدی در صفحه خود خوب نیست. ایجاد محتوای متقاعد کننده به معنای ارائه ارزش واقعی برای افراد واقعی است، نه فقط ارسال نکات به دوستان ربات ما در Google.

برخی از قوانین اساسی استفاده از کلمات کلیدی وجود دارد که برای شروع باید از آنها پیروی کنید. کلمات کلیدی منحصر به‌ فرد باید در هر صفحه از سایت شما در مناطقی که ربات‌ها و انسان‌ها معمولاً به آن نگاه می‌ کنند استفاده شود تا به آن‌ها اطمینان دهند که شما به دنبال چیزی هستید. این هم شامل تگ عنوان و هم بدنه محتوای شما می شود که به یک نکته مهم منجر می شود: دام های طعمه کلیک. ممکن است فکر کنید که با ارائه عناوین مبهم وسوسه‌ انگیز برای محتوای خود، کلیک‌ های بیشتری را جذب می‌ کنید، اما با پنهان کردن محتوای واقعی صفحه، از قدرت کلمات کلیدی خودداری می‌ کنید.

همچنین می‌توانید به کار کردن کلیدواژه اصلی خود در URL، تگ H1 در صفحه، توضیحات متا و ویژگی‌های alt تصاویر روی صفحه نگاه کنید. همه این مکان ها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا بفهمند محتوای شما واقعاً در مورد چیست.

استفاده از کلمات کلیدی خود در این زمینه ها اساسی ترین راه برای هدف قرار دادن محتوای شما برای جستجو است. قرار نیست فوراً شما را به بالاترین نتایج برساند، اما سئو ضروری است. شکست در انجام این مراحل اولیه می تواند شما را از رتبه بندی به روش های دیگر باز دارد.

استفاده از کلمه کلیدی برای تدوین استراتژی محتوا

در حالی که اغلب می‌ توانید با یک کلمه کلیدی شروع کنید و محتوایی را پیرامون آن عبارت ایجاد کنید، گاهی اوقات محتوای شما از قبل وجود دارد و باید نحوه تطبیق آن با کلمات کلیدی را بیابید. برای انجام این کار، چیزی را ایجاد کنید که به عنوان “نقشه محتوا به کلمه کلیدی” شناخته می شود. ایجاد این نقشه می تواند به شما در درک تأثیر محتوای موجود و شناسایی پیوندهای ضعیف یا شکاف هایی که نیاز به پر کردن دارند کمک کند.

مطلب پیشنهادی: ثبت کلمات کلیدی در گوگل

همانطور که کلمات کلیدی هر صفحه از سایت شما را تعریف می کنند، می توانید از آنها برای سازماندهی محتوای خود و تدوین استراتژی استفاده کنید. ابتدایی ترین راه برای انجام این کار این است که یک صفحه گسترده (“نقشه محتوا به کلمه کلیدی” خود را شروع کنید و کلمه کلیدی اصلی خود را برای هر مقاله مشخص کنید. سپس می توانید برگه خود را مطابق با نیازهای خود بسازید، حجم جستجوی کلمه کلیدی، ترافیک ارگانیک، اعتبار صفحه و هر معیار دیگری که برای کسب و کار شما مهم است را اضافه کنید.

در حالت ایده آل، شما می خواهید هر صفحه در سایت شما یک کلمه کلیدی اصلی منحصر به فرد را هدف قرار دهد. به طور کلی، صفحه اصلی شما یک اصطلاح صنعتی بسیار گسترده را هدف قرار می‌ دهد و همانطور که صفحات دسته‌ بندی، صفحات محصول و مقالات را ایجاد می‌ کنید، آن‌ها به جایگاه شما می‌ رسند و نیازهای خاص‌ تری را هدف قرار می‌ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *