مشاوره سئو

همیشه دو نفر بهتر از یک نفر است. این مسئله حتی در مورد سئو هم صادق است. ما به شما کمک می کنیم که در مسیر پیشرفت خود، یک راهنمای مطمئن و مطلع در اختیار داشته باشید. ما همواره تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در تمام دو راهی های تصمیم گیری، به شما کمک کنیم تا بهترین تصمیم ممکن را اتخاذ کنید.

مشاوره سئو

  ارائه خدمات و مشاوره سئو به صورت حرفه ای برای بهینه سازی سایت

  امروزه سئو به یکی از بخش های مهم در پیشرفت کسب و کارهای مختلف تبدیل شده است. طراحی و راه اندازی سایت، سئو کردن آن و استفاده از راهنمایی ها در مشاوره سئو باعث می شود تا افراد بیشتری به سمت آن حوزه و یا کسب و کار جلب شوند. در ادامه بیشتر در مورد سئو و مشاوره آن خواهیم پرداخت.

  مشاوره سئو به صورت حرفه ای

  سئو چیست و چه اهمیتی دارد؟

  قبل از انکه در مورد مشاوره سئو صحبت کنیم، بهتر است یک تعریف کلی از سئو داشته باشیم. سئو در معنای کلی یعنی بهینه سازی سایت بر اساس استانداردهایی که گوگل در نظر گرفته است. رعایت این استانداردها در سایت باعث می شود تا سایت مورد نظر در رتبه های اول سرچ به کاربران نشان داده شود که نتیجه آن نیز بازدید آن توسط تعداد زیادی از افراد خواهد بود. سئو برگرفته از سه کلمه انگلیسی Search Engine Optimization است که معنی دقیق آن بهینه سازی موتور جستجو می باشد. هر چقدر سئو سایت قویتر باشد، سایت مورد نظر در رتبه های بالاتری از دیگر رقیبان خود قرار خواهد گرفت. به همین دلیل امروزه سئو به یکی از بخش های مهم در تمام کسب و کارهای آنلاین تبدیل شده است.

  مشاور سئو کیست؟

  مشاور سئو کیست؟

  در سال های اخیر تمرکز روی سئو بیشتر شده و افراد زیادی به عنوان مشاور سئو در این زمینه فعالیت می کنند. شاید برای بسیاری این سوال پیش آید که مشاور سئو کیست؟ مشاور سئو کسی است دانش و علم کافی در زمینه سئو را داشته و می تواند آن را روی سایت های مختلف با توجه به شرایط حوزه و رقیبان آن پیاده کند. این افراد، با تجربه و مهارتی که دارند، باید بتوانند وضعیت سایت را به خوبی تحلیل کنند و سپس مواردی که نیاز به تغییر، اصلاح و یا اضافه کردن دارند را در سایت ایجاد کنند. مشاورهای سئو امروزه به شکل های فریلنسری و شرکتی فعالیت دارند که هر کدام شرایط و موقعیت مخصوص به خود را دارند. مهمترین اصل در انتخاب یک مشاور سئو خوب، تجربه و مهارت او در بررسی سایت و رفع مشکلات آن است. در انتخاب مشاور سئو بهتر است به تجربه کاری و مشاوره هایی که قبلا به شرکت های مختلف داشته، توجه کرد.

  وظایف مشاور سئو

  در حالت کلی افراد و مراکزی که اقدام به گرفتن مشاوره سئو از افراد متخصص در این زمینه می کنند، انتظار دارند که این افراد توانایی انجام برخی از کارها را داشته باشند. انجام این کارها در واقع کارها و وظایف یک مشاور سئو به شمار می آید که در ادامه به برخی از مهمترین آنها خواهیم پرداخت.

  • سئو یکی از بخش های بازاریابی است و به همین دلیل در مشاوره سئو باید فرد متخصص توانایی آنالیز رقبا و جایگاه های آنها را داشته باشد تا بتواند بر حسب این آنالیز بهترین پیشنهادات را برای سایت مورد نظر داشته باشد.
  • علم و آگاهی کافی در مورد بخش های مختلف سئو را که شامل سئو داخلی و خارجی است را داشته باشد و سپس متناسب با شرایط سایت استراتژی مناسب را ارائه دهد.
  • انجام کارهایی مثل تحقیق کلمه کلیدی، تشخیص مناسب ترین نوع محتوا برای سایت، تعداد محتواهایی که در دوره های زمانی مختلف منتشر خواهد شد و بسیاری از کارهای اساسی دیگر باید توسط مشاور یا کارشناس سئو تشخیص داده شود.
  • نحوه انجام لینک سازی داخلی و خارجی که یکی از مهمترین قسمت های سئو است، توسط کارشناس یا مشاور سئو انجام می شود.
  • آنالیز و بررسی رتبه هایی که سایت در کلمات کلیدی مختلف دارد یکی دیگر از کارهایی است که این فرد باید نسبت به آن آگاهی لازم را داشته و آن را عملی کند.

  اهمیت مشاوره سئو برای افزایش بازدید سایت

  راه اندازی یک سایت در واقع معرف هر شرکت و کسب و کاری است. کاربرد سئو و استفاده از مشاوره سئو نیز باعث می شود تا سایت اعتبار لازم را کسب کند. سئو مجموعه ای از کارهای مختلفی است که باید به ترتیب و بر حسب نیاز سایت و حوزه مورد نظر انجام شود. بسیاری از افراد با اطلاعات کمی که در این زمینه دارند خود را متخصص سئو می دانند، در حالی که سئو به علم و تجربه نیاز دارد و در غیر اینصورت می تواند نتیجه عکس داشته باشد. با توجه به جدید بودن سئو در ایران، تعداد سایت هایی که به صورت کاملا تخصصی از سئو بهره می برند بسیار اندک هستند. بسیاری از مراکز، یک سایت را طراحی کرده و آن را به امان خدا رها کرده اند. لازمه دیده شدن یک سایت و ایجاد اعتبار در آن، استفاده از سئو است که اجرای درست آن نیز فقط توسط افراد متخصص در این زمینه امکان پذیر می باشد.

  وظایف مشاور سئو

  به کمک یک مشاوره سئو اصولی که توسط افراد متخصص در این زمینه ارائه می شود، می توان بازدید سایت را چندین برابر کرد. گوگل توجه ویژه ای به سایت هایی دارد که در آنها استانداردهای لازم رعایت شده باشد. رعایت استانداردها باعث می شود تا سایت در رتبه بندی گوگل قرار گیرد. هر چقدر رعایت اصول سئو قویتر و درست تر باشد، سایت در بالاترین رتبه مورد نظر قرار خواهد گرفت. معمولا سایت هایی که در رتبه های اول تا دهم گوگل قرار می گیرند، بیشترین بازدید کننده را نسبت به سایر سایت ها خواهند داشت. لازمه قرار گرفتن سایت در رتبه بندی های نخست نیز رعایت اصولی سئو و راهنمایی از افراد متخصص در زمینه سئو می باشد.

  کارهایی که توسط شرکت های مشاوره سئو انجام می شود

  امروزه بسیاری از کسب و کارها به اهمیت سئو و رقابت بالای آن پی برده اند. همین امر نیز باعث شده تا اقدام به استفاده از مشاوره سئو توسط افراد متخصص در شرکت های فعال در این زمینه کنند. این مراکز به صورت حرفه ای روی بخش های مختلف سئو تمرکز دارند. آنها سعی می کنند با آنالیز درست سایت ها، نقاط ضعف آنها را پیدا کرده و باعث رشد سایت در رتبه بندی گوگل و افزایش کلیک شوند. کارهایی که این شرکت ها با ارائه مشاوره های تخصصی انجام می دهند شامل موارد زیر می باشند:

  • بررسی و آنالیز وب سایت مورد نظر
  • تحقیق و بررسی کلمات کلیدی حوزه
  • تحقیق حوزه و مخاطب هدف
  • تحلیل و بررسی رقبا
  • توسعه و گسترش وب سایت با توجه به بررسی های انجام شده
  • کاربرد و استفاده از ابزارهای مختلف سئو
  • کاربرد لینک داخلی در محتواهای مختلف
  • استفاده از سئو خارجی
  • کاربرد استراتژی مناسب بازاریابی

  انجام هر کدام از این کارها با توجه به مشاوره سئو که توسط شرکت متخصص انجام شده، مشخص و اجرایی می شود. هر سایتی با توجه به حوزه و خدمات خود دارای شرایط مختلفی برای سئو می باشد. نمی توان یک استراتژی ثابت را برای تمام سایت ها در حوزه های مختلف اجرایی کرد. تشخیص نوع استراتژی و کارهایی که باید روی هر کدام از سایت ها با توجه به شرایط و تعداد رقیبان آن انجام شود، بر عهده متخصصان سئو است. در برخی از حوزه ها برای بالا بردن رتبه سایت و افزایش کلیک آن تنها باید روی سئو داخلی و تولید محتوای منظم آن تمرکز کرد. در حالی که در برخی از سایت های دیگر بدون استفاده از بک لینک و سئو خارجی امکان رتبه گرفتن سایت وجود ندارد.

  روش های مختلف برای ارائه مشاوره سئو

  روش های مختلف برای ارائه مشاوره سئو

  انجام مشاوره سئو که امروزه اهمیت بالایی پیدا کرده است به شکل های مختلف صورت می گیرد. هر کدام از مراکز و شرکت هایی که در زمینه سئو خدمات ارائه می کنند، نیاز و شرایط کاربران خود را بررسی می کنند. با توجه به بررسی و آنالیزی که صورت می گیرد، ارائه مشاوره می تواند به شکل های مختلف صورت گیرد. یکی از شکل های ارائه مشاوره، انجام آن به صورت آنلاین و یا غیر حضوری است. کاربرد اینترنت باعث شده است تا بسیاری از کارها نیاز به حضور فیزیکی نداشته باشند که مشاوره سئو نیز یکی از این کارهاست. شرکت هایی که در زمینه سئو فعالیت دارند، می توانند بدون توجه به موقعیت مکانی کاربران به آنها خدمات ارائه دهند. این شرایط نشان دهنده نبود هیچگونه محدودیتی در انجام کار مشاوره سئو است.

  در انجام مشاوره آنلاین سئو، شرکت یا فرد مشاور می تواند با دسترسی به ابزار سرچ کنسول سایت که یکی از ابزارهای بررسی و آنالیز سایت است، نسبت به شرایط و سئو سایت بررسی های لازم را انجام دهد. یکی دیگر از ابزارهای مهم برای بررسی و آنالیز سایت، آنالیتیکس است. امکان دسترسی آن نیز توسط مدیر یا صاحب سایت به شخص یا شرکت مشاور داده می شود. با دادن دسترسی های لازم به فرد یا شرکت مشاور می توان بدون حضور در مکان خاصی، از مشاوره های افراد متخصص بهره مند شد. با توجه به استقبال بالای کاربران از مشاوره های آنلاین سئو، امروزه بسیاری از مراکز فعال در این زمینه از این روش برای رفع نیاز کاربران خود استفاده می کنند.

  برای گرفتن نتیجه بهتر از مشاوره سئو و همچنین بازخورد بالا بعد از سئو کردن سایت، بهتر است در انتخاب مرکز یا فرد مشاور دقت بالایی داشته باشید. سئو یک تخصص و مهارت است که نیاز به صرف هزینه و زمان دارد. به همین دلیل با یک استراتژی درست و اصولی می توان بهترین بازخورد را از اجرای آن روی سایت های مختلف کسب کرد.