چگالی کلمات کلیدی چیست؟

چگالی کلمات کلیدی چیست

یکی از فاکتور های رتبه بندی و سئو برای یک کلمه کلیدی، چگالی کلمات کلیدی است. سالهاست که چگالی یک کلمه کلیدی در یک صفحه و یا کل سایت، از معیار های رتبه بندی گوگل است. این معیار، همواره در حال تغییر بوده و میزان اثر گذاری آن و یا مقدار مجاز آن در حال تغییر بوده و هست. در ادامه، با Keyword Density بیشتر آشنا خواهیم شد و خواهیم آموخت که چطور باید از آن استفاده کنیم.

بررسی ارتباط بین چگالی کلمات کلیدی و بهینه سازی محتوای وب

چگالی کلمات کلیدی یکی از عوامل مهم در بهینه سازی محتوای وب است که می‌تواند تأثیر مستقیمی بر رتبه بندی و جایگاه سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو داشته باشد. برای بهبود بهینه سازی محتوای وب، باید کلمات کلیدی مرتبط با صفحه وب را در متن به نحوی قرار داد که همخوانی و هماهنگی خوبی با محتوای صفحه وب داشته باشد و در عین حال چگالی کلمات کلیدی برای جلب توجه موتورهای جستجویی مناسب باشد.

حرفه ای یاد بگیرید: دوره تحقیق کلمه کلیدی

چگالی کلمه کلیدی چیست؟

چگالی کلمات کلیدی چیست و چگونه تعیین می شود؟

به میزان تکرار کلمه کلیدی در یک متن و نسبت آن به کل متن و یا سایت، چگالی کلمات کلیدی گفته می شود. این مقدار، می تواند بر اساس یک صفحه و یا بر اساس کل سایت تعیین شود. در واقع، شما می توانید چگالی یک کلمه کلیدی را در یک متن و یا کل سایت بررسی کنید.

نحوه حساب کردن چگالی کلمات کلیدی در متن، کار ساده ای است. کافیست تعداد تکرار کلمه کلیدی در متن را به تعداد کلمات کل متن یا صفحه تقسیم کنید. عدد به دست آمده را در 100 ضرب کنید، می توانید چگالی را به درصد مشاهده کنید.

نحوه محاسبه چگالی کلمات کلیدی

چگالی یک کلمه در متن یا صفحه باید چقدر باشد؟

میزان تکرار درست کلمه کلیدی در متن، درصد دقیق و مشخص اعلام شده ای ندارد. این مقدار، بر اساس تجربه به دست می آید و لزومی برای رعایت دقیق آن وجود ندارد. بر اساس تجربه، اگر چگالی بین 1 تا 3 درصد باشد، بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

این درصد، وحی منزل نیست و بر اساس نیاز می تواند تغییر کند. اما چیزی که می دانیم، این است که تکرار بیش از حد می تواند تاثیر منفی داشته باشد. این تاثیر منفی، تا جایی میتواند پیش برود که صفحه و یا کل سایت شما در معرض پنالتی قرار گیرد.

چگونه از تکرار بیش از حد کلمه کلیدی و چگالی بالا خودداری کنیم؟

این سوال بسیار پیش می آید که چطور از تکرار زیاد کلمه کلیدی خودداری کنیم؟ اگر متن ما نیاز داشت که از کلمه کلیدی استفاده زیاد کنیم چطور؟ آیا راهکار جایگزینی داریم؟ پاسخ این است که بله داریم!

یکی از مهارت هایی که تاکید زیادی روش می شود و سئو پرو نیز بر آن تاکید بسیاری دارد، مهارت محتوا نویسی است. یک محتوا نویس حرفه ای، به راحتی متن را جوری نگارش می کند که کلمه کلیدی، چگالی بالایی نداشته باشد. اگر در این مهارت قوی نیستید، یک راه حل برای شما داریم.

شما به جای تکرار کلمه کلیدی در متن و بالا بردن چگالی آن، می توانید از ابر کلمه استفاده کنید. برای مثال، می توانید به جای استفاده از “کلمه کلیدی” از “عبارت کلیدی” استفاده کنید. با این کار، کلماتی که پوشش می دهید نیز بیشتر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *